O nás

 


ČGS HOLDING a.s.
 je společností s širokým portfoliem gumárenské výroby. Nosnými podniky celé skupiny jsou firmy MITAS, RUBENA a SAVATECH.

MITAS a.s. je jedním z předních evropských výrobců zemědělských pneumatik, které jsou vyráběny a prodávány po celém světě pod třemi obchodními značkami. Vlastními obchodními značkami společnosti jsou Mitas a Cultor; značka pneumatik Continental pro zemědělský segment je licencovaná. MITAS a.s. dále vyrábí a distribuuje průmyslové pneumatiky a pneumatiky pro motocykly pod značkou Mitas. MITAS a.s. vlastní tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA, a má vlastní globální prodejní a distribuční síť.

RUBENA a.s. vyrábí v provozech v Hradci Králové a v Náchodě množství rozmanitých výrobků z technické pryže. Jsou to mimo jiné manžety, stírací kroužky a další typy pryžového těsnění, průchodky, prachovky, krytky, spojovací prvky a další produkty pro automobilový, stavební a elektrotechnický průmysl. RUBENA produkuje také pestrou paletu pryžokovových výrobků. RUBENA je velmi úspěšná v oblasti pryžotextilních výrobků, jako jsou protipovodňové stěny, hradící jezy, těsnící a zvedací vaky, letecké nádrže, různé typy vlnovců, spojek, membrán a kompenzátorů. Významná je výroba veloplášťů a veloduší. Rozsáhlý sortiment dotvářejí pryžové povlaky válců a gumárenské směsi.

 

SAVATECH d.o.o. má hlavní závod ve městě Kranj, dále vyrábí v slovinské Ptuji, v chorvatském Záhřebu a také v ruské Jaroslavli. Savatech vyrábí gumárenské směsi, dopravníkové pásy, gumové profily, motocyklové pláště (pro mopedy, skútry i běžné motocykly), pogumované válce, výrobky pro ekologii a záchranáře a díly z lisované pryže.