CGS Holding a.s.

Akciová společnost ČGS HOLDING je společností s širokým portfoliem gumárenské výroby, která je strukturována do dvou divizí. Základem Divize pneumatik je firma MITAS a.s., jeden z největších světových výrobců zemědělských pneumatik. Mitas také vyrábí a distribuuje široký sortiment průmyslových a motocyklových pneumatik. Od dubna 2015 se pod značkou Mitas vyrábí též velopláště. Provozuje tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA a udržuje svou globální prodejní a distribuční síť. Do této divize patří akciová společnost IGTT, která se zabývá výrobou forem pro gumárenství a homologačními zkouškami plášťů.

Divizi technická pryž reprezentuje společnost RUBENA a.s. a společnost SAVATECH d.o.o. Rubena v provozech v Hradci Králové, Náchodě, ve Zlíně a v Mexiku vyrábí množství rozmanitých výrobků z technické pryže, rovněž produkuje širokou paletu pryžokovových a pryžotextilních výrobků. Sortiment doplňují pryžové povlaky válců a gumárenské směsi.

Savatech vyrábí gumárenské směsi, dopravníkové pásy, profily, pogumované válce, výrobky pro ekologii a záchranáře a díly z lisované pryže. Hlavní závod má ve městě Kranj, dále vyrábí v slovinské Ptuji, v chorvatském Záhřebu a také v ruské Jaroslavli.

ČGS HOLDING a.s. je progresivní společnost s přehlednou a jasně vymezenou strukturou holdingového typu, která se řídí přísnými etickými standardy, zahrnujícími i odpovědné chování ke společnosti a životnímu prostředí.